Категории
Meta
Twitter Reader Beer
От половин година правим опити за уговорки с няколко девойки в Twitter да се видим някой път на кафе/чай/бира и да донесем четците си за сравнение. И най-сетне миналата неделя успяхме да съберем на една маса 6 различни модела на 6-ма доволни от тях любители на четенето.
Участниците в събитието:
LBook V3 (първа произведена партида, 2007); Nook Touch (2011); Kobo Touch (2011); Kindle 4 (2011); Sony PRS-505 (2007) и Sony PRS-500 (2006).
Убедих се в следното:
- Между Vizplex и Pearl има слабо забележима разлика, когато правиш сравнението набързо в магазина или (както в нашия случай) в бирарията. Между първото поколение E Ink от една страна и Vizplex и Pearl от друга, разликата е добре видима дори и при лошо осветление. Имала съм четци и с 3-те модификации екрани, но ми трябваше поглед и върху още чужди модели за сравнение.
- Снимките доста лъжат относно “белотата” на екрана. Не се сетихме да разместим четците на масата, за да получим статистически по-обективна картина, но… ще трябва да ми се доверите 🙂
- Наистина има партида Kindle 4 с по-сив екран и разликата е видима и с просто око. Виждала съм на живо Kindle 3, купени от различни хора по различно време и разлика с новия имаше. Разликата между Pearl екраните на този Kindle 4 и на наличните Nook Touch и Kobo Touch също беше сериозна. И въпреки това Kindle 4 e доста приличен модел, хареса ми.
- Всеки от нас е избирал четеца си според личните си нужди и много твърдо и без колебание застана зад избора си, дори и след като разгледа и хареса “конкуренцията”. Все пак Kobo Touch борави най-добре с pdf от всички разгледани модели.
- Няма такова животно като “перфектната интуитивна навигация”. Успях да се загубя в менютата на всички чужди устройства (впрочем аз съм от хората, които си избират по-добре техника по параметри и ревюта, в магазина най-много да огледам външния вид).
- Sony Reader PRS-505 наистина продължава да изглежда впечатляващо добре на живо, нищо че е модел от 2007-ма. Всъщност и Sony PRS-500 изглеждаше като нов. Качествената изработка и металния корпус имат значение.
4 Коментара
-
По въпроса за перфектната интуитивна навигация – аз имам Nook Touch и му сложих Android и това стана най-зловещия четец – мога да си слагам книгите в папки, мога да си свалям книги на компютъра и безжично да си ги копирам от компютъра, като управлението става от файл мениджър на самия Nook – уникално! Даже мога да си влизам в ‘Читанка’ и директно да си сваля нещо (ако чак толкова съм закъсал) Но най-важното е, че когато е с Android, може да се инсталира една наистина невероятна програма за четене – Coolreader, която прави всички официални фърмуеари да изглеждат като правени в час по трудово 🙂
Така че, за мен въпроса при закупуването на следващия ми електронен четец ще бъде: ‘на кой може да се инсталира android?’
Само с folder струткура може да има перфектна навигация, когато вече са се понатрупали 200-300 книги в четеца, а доколкото знам много малко четци (а и каквито и да е други ръчни устройства, което е жалка работа) използват най стария начин за перфектно структуриране и най-бързо намиране на файлове – folder структурата…
Здравейте, много съм впечатлена от блога ви и исках да попитам дали имате по- конкретна информация за Kobo Touch мисля да си го купя, но още се колебая! Най- вече, как стои въпроса с Кирилицата? мерси предварително